Vzdělávání ukrajinských žáků na naší škole / Навчання українських учнів у нашій школі

 Vážení ukrajinští rodiče,  

s souvislosti s válečným konfliktem na Ukrajině jsme v březnu 2021 zřídili na naší škole 3 adaptační třídy pro ukrajinské žáky s dočasným pobytem na území městské části Praha-Zbraslav. Žáci se v těchto třídách vzdělávali pod vedením ukrajinských učitelů, část výuky absolvovali v českých třídách a naše škola jim nabízela pravidelné kurzy českého jazyka.

Po dobu letních prázdnin naše škola ve spolupráci s MČ Praha Zbraslav pořádala několik příměstských táborů pro ukrajinské žáky zaměřených na výuku českého jazyka.   

Od 1.9. 2022 budou ukrajinští žáci plně integrováni do českých tříd a budou se vzdělávat se svými českými spolužáky. Pro ukrajinské žáky opět připravujeme možnost výuky pravidelné výuky českého jazyka. 

 

Pravidla pro přijímání ukrajinských žáků do školy: 

Pokud máte zájem o umístění vašeho dítěte v naší škole, 

  • vyplňte prosím Žádost o přijetí k základnímu vzdělávání  
  • požádejte vašeho ubytovatele (majitele či pronajímatele bytu) o vyplnění Dokladu o zajištění ubytování pro doložení trvalého nebo dočasné bydliště na území městské části Praha-Zbraslav. Tento doklad musí být úředně ověřen (například na pobočce České pošty)  
  • oba vyplněné dokumenty naskenujte/nafoťte a zašlete elektronicky na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 
  • poté vás budeme kontaktovat ohledně volných míst ve škole a pozveme vás na osobní schůzku, kam přinesete originály následujících dokumentů:cestovní pas rodiče a dítěte + vízum dočasné ochrany dítěte, originál žádosti o přijetí,  úředně ověřený doklad o zajištění ubytování
  • v případě dotazů kontaktujte naše asistentky pro žáky s odlišným mateřským jazykem
  • Irynu Shchetynskou pro 1. stupeň - tel.: +420 777 911 140 (ukrajinsky, anglicky)
  • Adrianu Tulaidan pro 2. stupeň - e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. (česky, ukrajinsky, rusky)

--

Шановні українські батьки,

У зв’язку з військовим конфліктом в Україні, у березні 2021 року ми створили в нашій школі 3 адаптаційні класи для українських учнів, які тимчасово перебувають у районі Прага-Збраслав. Учні цих класів навчалися під керівництвом українських учителів, частину навчання проходили в чеських класах, а наша школа пропонувала їм регулярні курси чеської мови.

Під час літніх канікул наша школа у співпраці з муніципалітетом Прага-Збраслав організувала декілька приміських таборів для українських школярів, спрямованих на вивчення чеської мови.

З 1.9. У 2022 році українські учні будуть повністю інтегровані в чеські класи та навчатимуться разом зі своїми чеськими однокласниками. Ми знову готуємо можливість регулярних уроків чеської мови для українських школярів.

 

Правила прийому українських учнів до школи:

Якщо ви зацікавлені у влаштуванні вашої дитини до нашої школи,

будь ласка, заповніть Заяву про вступ до базової освіти
попросіть свого постачальника житла (власника або орендодавця квартири) заповнити Документ про надання житла, щоб підтвердити постійне або тимчасове проживання в районі Прага-Збраслав. Цей документ має бути офіційно завірений (наприклад, у відділенні чеської пошти)

відскануйте/сфотографуйте обидва готові документи та надішліть їх в електронному вигляді на Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

після цього ми зв'яжемося з вами щодо вільних місць у школі та запросимо на особисту зустріч, де ви принесете оригінали наступних документів: паспорт батька та дитини + віза для тимчасового захисту дитини, оригінал заяви про вступ , офіційно завірений документ про проживання

у разі виникнення запитань звертайтеся до наших помічників для учнів з іншою рідною мовою
Ірина Щетинська для 1 класу - тел. +420 777 911 140 (укр., англ.)
Адріана Тулайдана ІІ ступеня: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. (чеська, українська, російська)